אנגלית עברית

לקבלת עדכונים

ברוכים הבאים

שנת 2016 והכנס נכנס לשנתו השביעית!

10 השנים האחרונות היו מלאות תהפוכות וקשיים בעולם האנרגיות המתחדשות. בישראל ידענו ימים של התכוונות וציפייה רבה למהפכה שבדרך, ימים של התנסות וריצה בין נבכי הבירוקרטיה, ימים של הקמת תעשיה, ימים של מאבק על עצם קיום הענף וכיום, שוב בעידן של ציפייה למכסות סולריות שעתידות להשתחרר בכל רגע, אך הפעם עם תעשיה קטנה יותר, בוגרת יותר ומנוסה יותר.

אנרגיה נקייה, בעיקר סולרית הגיע לעידן כלכלי והיא זולה יותר מפחם וגז עוד לפני העמסת עלויות עודפות. האנרגיה הזו צריכה לפרוץ ולעמוד בכל היעדים הממשלתיים שנקבעו עד כה ואף יותר מזה – אין סיבה שלא כך יהיה!

האגירה – האתגר הבא, שגם הוא סוגר פערים לאט לאט, יכול להביא את תחום המתחדשות למקור האנרגיה העיקרי בעולם.

הקטנת רשתות הולכה, ביזור מקורות יצור והתאמת ממשק יצור צריכה תוך שימוש ברשת ההולכה לגיבוי בלבד יכולים לסגור מעגל ולשנות באופן מהותי את שוק האנרגיה העולמי.

במרחב אילת-אילות אנחנו לא עוצרים... 106 מגה ואט מותקנים 60 מגה ואט של מכרז תמנע כבר יצאו לדרך, פרויקט 30 מגה על גגות העיר אילת, שכונה חכמה וחסכונית לדוגמא, מוניות חשמליות, התייעלות במבני ציבור, תחבורה חשמלית משדה התעופה החדש לעיר ותכנית של אגירה שאובה של 160 מגה, כולם בשלבי תכנון ועבודה. בחממה הטכנולוגית Capital Nature ממשיכים להצמיח הזדמנויות טכנולוגיות מאתגרות.

הכנס השנה יתרכז במקרי בוחן, בצרכים ובהזדמנויות בישראל ומחוצה לה, תוך היכרות עם שחקנים בינלאומיים שיש להם את האפשרות והמוטיבציה להשקיע בחדשנות מצד אחד ובהרחבת העבודה בישראל מצד שני, עם שחרורן של 1 גיגה מכסות סולריות.

נראה כי השנה אנחנו במגמת עליה, יש ידע, יש כלים, יש ניסיון, יש פלטפורמה כלכלית ויש רצון להניע את התחום בכל הכוח.

נפגש כולם בכנס אילת-אילות!

בברכה,
נעם אילן, סמנכ"ל טכנולוגיות CN
דורית בנט, מנכ"ל, החברה לאנרגיה מתחדשת אילת – חבל אילות
ויושבי הראש של כנס אילת אילות לאנרגיה מתחדשת

 

משרדי ממשלה

   

נותני חסות

                

מציגים

      

שותפי מדיה